Як визначити якість дерев'яних дверей? (Доповнення)

Затишок в будь-якому будинку чи квартирі значною мірою залежить від інтер'єру. Тому вибір його складових - відповідальна справа. Двері між кімнатами зазвичай встановлюються на тривалий термін, а отже вони повинні бути виготовлені з якісного матеріалу і мати гарний вигляд в не залежності від терміну їх експлуатації. Купити готовий виріб на сьогоднішній день можна в будь-якому профільному магазині, також виробники надають послугу з виготовлення дверей за вашими розмірами. Але перш ніж їх замовити чи придбати, необхідно звернути увагу на якість, матеріал та співвідношення до ціни.

Рішення на користь матеріалу

Матеріал, з якого виготовлені міжкімнатні двері, - це основний критерій, яким цікавляться покупці в першу чергу. Сучасні моделі можуть бути вироблені з:

  • ДВП;
  • МДФ;
  • шпону;
  • масиву дерева.

Кожен вид матеріалу має свої відмінності. Двері з ДВП та МДФ хоч і мають привабливий вигляд, але все ж таки не відрізняються довготривалим строком служби. Одним з їх недоліків є відсутність вологостійкості, тому при частих змінах вологості повітря такий виріб може змінюватися в розмірах та за формою. МДФ-моделі не стійкі до фізичного впливу і при незначному випадковому ударі можуть значно пошкодитись.

Шпоновані двері - найлегші з перерахованих варіантів. Для їх основи використовують масив дерева або меблевий щит, який покривають тонким зрізом дорогих порід деревини. За технологією шпон фіксується на паперовій основі, тому під дією сонячних променів та вологи матеріал може відклеїтися.

Моделі с масиву деревини найкраще ізолюють від шуму та утримують тепло в приміщені. Дерев'яні двері стійкі до зносу, пошкодження на них легко піддаються виправленню. Вартість таких виробів не завжди є високою - моделі класичного стилю можуть коштувати дешевше, ніж модні новинки виготовлені з інших матеріалів. Найбільший мають попит двері з масиву дуба та смереки.

Особливості якісних дверей

Якісні двері мають менше складнощів під час встановлення та при експлуатації. Вибираючи модель для свого дому в магазинах в Івано-Франківську чи іншому місті, варто звернути увагу на ці 4 критерії.

  1. Симетрія. З усіх боків двері повинні бути рівними без нашарувань та викривлень. Це легко перевірити, змірявши діагоналі. Різниця між ними не повинна перевищувати 1-2 мм.
  2. Фіксація скляних елементів. Моделі з масиву дуба чи смереки зі скляними вставками можуть мати стандартні розміри або бути виготовлені під замовлення. У будь-якому випадку елементи зі скла повинні кріпитися надійно, адже вони гарантують безпеку у вашому домі. Для перевірки достатньо злегка потрусити конструкцію - брязкотіння скла не має бути чутно. Також звертайте увагу на його цілісність.
  3. Колір. Зовнішнє оформлення міжкімнатних дверей повинно відповідати стилю інтер'єру будинку чи квартири. Якщо колір значно відрізняється і не поєднується по тональності - приміщення буде здаватися не затишним. Якість покриття визначається при огляді всієї поверхні дверей, воно має бути однорідним без розводів та плям.
  4. Додаткові елементи. До них відносяться коробки, пороги, лиштви, петлі. Ці всі доповнення також можуть бути виготовлені під ваші розміри при необхідності. Не варто компонувати нові двері зі старими лиштвами, хоч вони не відрізняються за кольором - вигляд вже буде не той. Не забудьте потурбуватися про петлі. Важливо правильно розрахувати їх кількість відносно ваги дверей, в противному випадку просідання гарантоване.

Чому потрібно вибирати двері з масиву дерева?

Вибираючи виріб з масиву дуба або смереки, ви позбавляєте себе від різних клопотів з їх експлуатацією. Правильне встановлення забезпечує повне функціонування моделі. Збереження тепла, звукоізоляція, довготривала експлуатація - для досягнення всіх вимог варто звернути увагу на важливі критерії під час вибору. Адже якісні двері не тільки задовольнять всі ваші потреби, але і доречно прикрасять інтер'єр.


321 27.03.2019
Пов'язані товари